درباره نویسنده

آموزش تخصصی و حرفه ای گیتار الکتریک در کلیه سبک ها در تهران.
توسط مدیر سایت:

09123218184

ایمان نخعی
banner
قبلی >> << بعدی


تکنیک سویپ Sweep Picking - 1391/12/09


ای تکنیک یکی از زیباترین تکنیکهای گیتار میباشد که در آن نتهای آرپژ را به صورت خیلی سریع اجرا میکنیم و تقریبا مضراب را روی سیم ها میکشیم . برای مسلط شدن به آن تمرین زیادی لازم است. در این تکنیک مضراب زدن اهمیت فراوانی دارد و شما باید به نحوه زدن مضراب ( از بالا یا پایین ) دقت کنید.معمولا بهترین صدا برای این تکنیک قرار دادن پیکاپ گیتار در بالاترین حد خوداست.( البته به گیتار هم بستگس دارد)

no image


با 3 آرپژ ساده زیر شروع کنید. اولین چیزی را که باید مد نظر قرار دهید نحوه مضراب زدن است.مضراب را به دو صورت می توان به سیم زد: 1- از بالا به پائین (down stroke) п 2- از پائین به بالا ( up stroke) Ѵ

no image
no image
no image


زمانی که تمرین میکنید به نتها گوش دهید که صدای تمیزی داشته باشند. در ابتدا تمرین ها را به آرامی اجرا کنید و آرام آرام سرعت را افزایش دهید. هر تمرین را به قدری اجرا کنید که کاملا در مضراب زدن آن مسلط شوید. تمرین های زیر را اجرا کنید:

no image
no image
no image


پس از مسلط شدن روی تمرینهای قبل تمرین زیر را که ترکیب شده است ، اجرا کنید :

no image


یک تمرین سخت تر . فقط به مضراب ها دقت فرمایید :

no image


این تمرین کمی سخت تر میباشد. در این تمرین به انگشتان 1 و 4 دست چپ و به خفه کردن سیم ها توجه نمایید.

no image


اگر این تمرین ها را به خوبی انجام داده باشید با مفاهیم اولیه تکنیک sweep آشنا شده اید.تا اینجا این تکنیک روی 3 سیم اجرا شد. حال میخواهیم آنرا روی 4-5-6 سیم اجرا کنیم. در ابتدا این تمرین ها را اجرا کنید. به مضراب ها دقت کنید.

no image


تمرین های بالا را همیشه انجام دهید و سرعت خود را کم کم افزایش دهید. تمرین های زیر سخت تر میباشند و باید بیشتر اجرا شوند.

no image
no image
no image
no image